Królowa sportu rządziła we Włocławku!

Ponad 2000 dzieci z całej Polski wzięło udział w 23. mityngu O uśmiech dziecka. Młodym zawodnikom towarzyszyły gwiazdy lekkiej atletyki.

Mityng O uśmiech dziecka powrócił po kilkuletniej przerwie w wielkim stylu. Tylu gwiazd lekkiej atletyki we Włocławku jeszcze nie było! Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawili się: Szymon Ziółkowski, Marian Woronin, Paweł Czapiewski, Barbara Madejczyk, Marcin Lewandowski, Tomasz Czubak, Marian Gęsicki, Bronisława Ludwichowska, Lidia Chojecka, Anna Jesień, Sebastian Chmara, Ewelina Sętowska-Dryk i Katarzyna Kowalska. Sportowcy przyglądali się zmaganiom młodych sportowców, a na zakończenie imprezy wzięli udział w Sztafecie z gwiazdą.

Mityng O uśmiech dziecka zaczął się od gier i zabaw lekkoatletycznych dla dzieci z klas I-III. Zawodnicy brali udział w kilku konkurencjach: rzucie dziecięcym oszczepem, skokach dodawanych, wahadłowej sztafecie sprintersko-płotkarskiej, drabince koordynacyjnej i rzutach z klęku piłką lekarską. Wszyscy uczestnicy zawodów drużynowych otrzymali worki programu Lekkoatletyka dla każdego! oraz pamiątkowe dyplomy. Najmłodsi wzięli też udział w biegu Dzieciaki biegają na 500 metrów. Na każdego uczestnika tej rywalizacji czekał medal. Później przyszedł czas na potyczki gimnazjalistów. Dziewczęta i chłopcy mierzyli się w biegach na dystansach: 60, 300 i 600 metrów, a także skokach: wzwyż i w dal.

Po zakończeniu rywalizacji gimnazjalistów odbyła się ceremonia otwarcia mityngu O uśmiech dziecka z udziałem gwiazd lekkiej atletyki oraz zaproszonych gości. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Miasta Włocławek – Marek Wojtkowski. Po ceremonii rozpoczęła się rywalizacja dzieci z klas IV-VI. Dziewczynki i chłopcy wzięli udział w biegach na 60, 300 i 600 metrów, skokach: wzwyż i w dal, a także rzucie mini oszczepem. Na zakończenie imprezy odbyła się Sztafeta z gwiazdą. Wzięły w niej udział reprezentacje Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Olsztyna, Poznania, Łodzi, Lublina i oczywiście Włocławka. Na pierwszej zmianie biegły gwiazdy królowej sportu: Lidia Chojecka, Barbara Madejczyk, Marcin Lewandowski, Bronisława Ludwichowska, Szymon Ziółkowski, Paweł Czapiewski, Tomasz Czubak i Katarzyna Kowalska. Najszybciej na linii mety zameldowała się reprezentacja Olsztyna, której patronowała Bronisława Ludwichowska.

Gwiazdy uczestniczące w imprezie wypowiadały się o niej w samych superlatywach. – Niesamowita impreza, mnóstwo dzieciaków. Myślę, że obecność znanych sportowców, mistrzów świata to dla nich ogromna atrakcja. Mam nadzieję, że przynajmniej część  z nich będzie dalej trenowała – mówiła podczas wizyty we Włocławku Anna Jesień. – Po frekwencji widać, że wszystko jest na dobrej drodze i jestem pewna, że z roku na rok będzie coraz lepiej – dodała Barbara Madejczyk.

Mityng O uśmiech dziecka to doskonała promocja dla lekkiej atletyki i sportu w ogóle. Uczestnicy imprezy z pewnością wyjechali z Włocławka zadowoleni i będą kontynuować swoją przygodę z królową sportu.

 

[źródło: http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4&_id=9475]