Dożynki w Śmiłowicach

W parku w Śmiłowicach, w przepięknej scenerii, w ostatnią niedzielę 6 września podziękowaliśmy za plony podczas polowej Mszy św. Honory starostów pełnili Pani Elżbieta Świątkowska z Janowa i Pan Maciej Ciesielski ze Śmiłowic.
Rolnikom z naszej gminy przyznano honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznaczenia zostały wręczone podczas części obrzędowej. Nie odebrane medale planowane są do wręczenia podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

Komisja konkursowa wybrała najładniejszy wieniec dożynkowy, który wykonało Sołectwo Czerniewice I. Gratulujemy. Pozostałe wieńce także były przepiękne. Po części obrzędowej nadszedł czas na wesołą zabawę w tym urokliwym miejscu. Na scenie zaprezentowały się zespoły: orkiestra dęta ze Śmiłowic, „Śmiłowiónki”, Ziemia Kujawska z CCK-B, dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Śmiłowic, uczniowie z Wilkowic. Publiczność jak zawsze zgromadził przy scenie występ dzieci z przedszkola w Śmiłowicach. Dziękujemy także Pani Nowakowskiej oraz Pani Waleckiej za zaprezentowanie na scenie przygotowanych przyśpiewek. Gwiazdą wieczoru był zespół Long & Junior. Po występach nadszedł czas na zabawę z zespołem „Tomas”. Wszyscy, którzy uczestniczyli w naszych uroczystościach, z pewnością je zapamiętają na długo z uwagi na listopadową pogodę. Dożynki są organizowane wspólnie przez parafię, szkołę, Koło Gospodyń Wiejskich, jednostkę OSP oraz Urząd Gminy w Choceniu i Choceńskie Centrum Kultury-Biblioteka. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich organizacji miejscowości Śmiłowice, księdza Krystiana Michalaka i parafii w Śmiłowicach za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji tego święta, wszystkim którzy przygotowywali wieńce dożynkowe, kosze z darami, czy przepiękną dekorację.

źródło:chocen.pl