Majówka Strażacka

W minioną niedzielę w pięknej wiosennej scenerii śmiłowickiego parku odbyła się I Majówka Strażacka. Organizatorem imprezy były OSP i KGW Śmiłowice. Imprezę zapoczątkowała uroczysta msza św. w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP wraz z uczestnikami mszy udali się na miejsce imprezy w parku. Program artystyczny przygotowali: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Śmiłowice, uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach, dzieci z Przedszkola w Śmiłowicach, zespół Ziemia Kujawska z CCK w Choceniu i zespół Śmiłowiónki.

Zespół folklorystyczny „ŚMIŁOWIÓNKI’  zaśpiewał ludowe piosenki ; między innymi – o Kasi, która bydełko gnała oraz nastrojową piosenkę o ciężko pracujących wyrobnikach w polu. W wykonaniu ”Śmiłowiónek” można było także obejrzeć dawne tańce ludowe: chodzonego, szoca i kujawiaka.

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz wykorzystania sprzętu hydraulicznego służącego do ratowania ofiar wypadków samochodowych pozyskanego w roku ubiegłym przygotowany przez strażaków oraz pokaz ratownictwa medycznego.
Majówka zakończyła się zabawą taneczną zorganizowana przez zespół Convers.

Zarząd OSP Śmiłowice serdecznie dziękuje Wójtowi Gminy Choceń Panu Romanowi Nowakowskiemu za pomoc finansową w organizacji imprezy, ks. Krystianowi Michalakowi, występującym zespołom, członkiniom KGW i wszystkim strażakom za zorganizowanie wspanialej imprezy.
Już dziś zapraszamy do Śmiłowic na kolejną majówkę za rok.