Marcel Klonowski i Kacper Walecki z pucharami

W rozegranym na boisku Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach Turnieju Tenisa Ziemnego o

Puchar Dyrektora Szkoły Sławomira Gwardeckiego wzięło udział aż 28 młodych tenisistów.

Reprezentowali oni szkoły tenisa ziemnego działające w naszym regionie: Szkołę Tenisa

Ziemnego TKKF „Horyzont” z Włocławka (tr. Agnieszka Pawlak), Szkołę Tenisa Ziemnego

„Net” z Włocławka (tr. Tomasz Lasoń), Szkołę Tenisa Ziemnego z Brześcia Kujawskiego (tr.

Mariusz Gołębiewski) oraz Szkołę Tenisa Ziemnego działającą w sekcji Unii Choceń (tr.

Radosław Babiński). W organizację turnieju włączyła się Rada Rodziców przy SP Śmiłowice oraz

sklep „Grześ” z Czerniewic.

Naszą szkołę podczas zawodów reprezentowali: Małgorzata Pawłowska, Klaudia

Walewicz, Marcel Klonowski, Dominik Rosiak, Filip Grochowina, Paweł Grześ, Jakub Sikorski,

Kacper Walecki, Adam Dankowski, Jarosław Pawłowski, Sebastian Bagiński, Mikołaj Świątecki,

Michał Walewicz.

Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych

najlepsza okazała się Selena Topić („Net” Włocławek), która w finale pokonała Marcela

Klonowskiego (Śmiłowice – sekcja Unii Choceń). Na trzecim miejscu uplasował się Jędrek

Sawicki (Brześć Kuj.), czwarte miejsce zajął Filip Grochowina (Śmiłowice).

W kategorii do lat 10 bezkonkurencyjna okazała się Melania Rybarkiewicz („Net”

Włocławek), drugie miejsce zajął Kacper Walecki (Śmiłowice – sekcja Unii Choceń). Na trzecim

stopniu podium stanął Oliwier Zakrzewski (TKKF Horyzont), a czwarte miejsce wywalczył Jakub

Sikorski (Śmiłowice).

W kategorii do lat 13 zwyciężył Kamil Hyba (Wilkowice – sekcja Unii Choceń), drugie

miejsce zajęła Marta Hyba (sekcja Unii Choceń). Trzecie miejsce zdobyła Melania Rybarkiewicz,

a czwarte miejsce wywalczył Alexander Pikulski(TKKF Horyzont).

Organizator dziękuje państwu Grześ za wsparcie podczas turnieju.

Wyniki gier finałowych:

Kategoria do lat 8

Mecz o 3 miejsce :

Jędrek Sawicki – Filip Grochowina 7:2

Mecz o 1 miejsce :

Selena Topić – Marcel Klonowski 7:3

Kategoria do lat 10

Mecz o 3 miejsce:

Oliwier Zakrzewski – Jakub Sikorski 7:3

Mecz o 1 miejsce:

Melania Rybarkiewicz – Kacper Walecki 7:4

 

Kategoria do lat 13

Mecz o 3 miejsce:

Melania Rybarkiewicz – Alexander Pikulski 7:4

Mecz o 1 miejsce:

Kamil Hyba – Marta Hyba 7:5

 

« 1 z 4 »