„ŚMIŁOWIÓNKI” wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

15 stycznia 2017r.odbyło się jubileuszowe Wielkie Granie pod hasłem: „Kręcimy się już 25 lat”. Tak więc, po raz dwudziesty piąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uaktywniła całą Polskę, zbierając pieniądze dla dzieci i seniorów.

Nasza gmina, jak większość miast, miasteczek i wsi w całym kraju włączyła się już po raz trzynasty w  to szlachetne granie.

Jubileuszowy finał WOŚP odbył się w  Choceńskim Centrum Kultury-Biblioteka. Zespół „Śmiłowiónki” włączył się także w tą ogólnonarodową aktywność,  poprzez śpiew, taniec i licytację pączków.

Program zaprezentowany przez zespół obejmował  następujące tańce: kujawiak, szoc, chodzony i polkę . Zaśpiewane także zostały następujące  piosenki : „ A na Kujawach”,  „Lipka”, „ Hej z góry, z góry”,   „Chłopoki, chłopoki” oraz  „ Tramblanka”. Przez  panią Danutę Kaczmarek opowiedziany został  również dowcip.

Za  licytowany kosz z pączkami uzyskano kwotę 100,- złotych, która w imieniu zespołu wzbogaciła WOŚP.

    „Śmiłowiónki” pięknie dziękują Pani Jadwidze Kierzkowskiej z Olganowa za  upieczenie pysznych pączków, które zostały wystawione przez zespół we wspomnianej licytacji.

Na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było też wiele innych atrakcji: występy artystyczne uczniów Szkół Podstawowych w Choceniu, Śmiłowicach i  Wilkowicach;  pokaz pomocy przedmedycznej; pokaz umiejętności bokserskich i  sztuki  walki. Była  muzyka RAP w wykonaniu zespołu WINIU z Torunia, liczne licytacje  oraz loteria fantowa i wiele słodkości . Tradycyjnie już o godzinie 20.00  przesłane zostało „ ‘Światełko do Nieba”.

Udział w tym wielkim, jubileuszowym graniu dał wszystkim członkom zespołu poczucie wspólnoty i ogromną satysfakcję.