Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

W miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.  Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.  Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Najpierw zostały przeprowadzone lekcje, podczas których uczniowie poznawali zagrożenia wynikające z faktu korzystania z sieci internetowej; zaznajamiali się z zasadami netykiety; uczyli się jak uchronić się przed niebezpieczeństwem, jakich sytuacji należy unikać. Drugim etapem było napisanie przez wszystkich uczniów testu sprawdzającego wiedzę komputerową, w szczególności związaną z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Wyłoniono najlepszych znawców tematu, a zostali nimi : Miłosz Daroszewski z klasy IV, Marika Andrzejewska z klasy V oraz Kacper Skonieczny z klasy VI. Następnie pod okiem Jury – pana dyrektora Sławomira Gwardeckiego oraz pani Jadwigi Bińkowskiej – odbył się szkolny turniej klasowy pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Potyczki okazały się bardzo emocjonujące i – co najważniejsze – dały możliwość poznania wielu istotnych faktów związanych z bezpieczeństwem w sieci. Najlepsza w tej rywalizacji okazała się klasa V i w nagrodę pojechała na wycieczkę do Włocławka. Tam uczniowie mieli możliwość obejrzenia „od kuchni” pracy w Bibliotece Pedagogicznej, wzięli również udział w warsztatach multimedialnych związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu.

« 1 z 2 »