Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach w Finale Województwa Kujawsko – Pomorskiego U-8 Turnieju „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Uczniowie klasy I i II SP Śmiłowice 5 kwietnia wzięli udział w finale województwa kujawsko – pomorskiego turnieju ” Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w Świeciu. Jest to największy młodzieżowy turniej piłkarski w Polsce. Debiutowali na nim Sebastian Milik i Bartosz Kapustka.  Zwycięscy finałów wojewódzkich rozgrywają finał krajowy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do finału wojewódzkiego  awansuje 16 najlepszych drużyn ze wszystkich regionów naszego województwa w kat. U -8 (chłopcy do 8 lat).  Nasi chłopcy w tym turnieju zajęli 9 miejsce.

Nasza drużyna składała się tylko z uczniów naszej szkoły. I w grupie rówieśników z najlepszych młodzieżowych klubów piłkarskich województwa zaprezentowaliśmy się znakomicie. Przegraliśmy tylko jeden mecz. Dwa mecze zremisowaliśmy. Zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach od 9 do 12. Jest to wielki sukces naszych młodych piłkarzy.

W poprzednim roku nasi chłopcy w kategorii U -12 zajęli miejsca od 13 do16. I pomimo 3 przegranych byliśmy bardzo zadowoleni z występu naszych uczniów. Teraz najlepsi z nich dalszą karierę piłkarska kontynuują w drużynie Unii Choceń.

SP ŚMIŁOWICE reprezentowali: Filip Grochowina, Szymon Krupiński, Łukasz Michalak, Franciszek Piętowski, Dominik Rosiak, Kacper Wójcik, Marcel Wojciechowski.                                                        Opiekunem młodych piłkarzy jest mgr Paulina Trzcińska.

Wyniki: SP Śmiłowice – Cyklon Kończewice 0:5, SP Śmiłowice -SP Kowalewo Pomorskie 0:0, UKS Boguszewo – SP Śmiłowice 0:0.