Paweł Grześ IV w finale turnieju „Małego Księcia” we Włocławku

 

W Centrum Kultury „Browar B.” rozegrano finał turnieju „Zaprzyjaźnij się z Małym Księciem” w grę planszową pt. „Mały Książę – stwórz mi planetę” wydawnictwa REBEL. W sumie w eliminacjach tej popularnej gry planszowej wzięło udział 350 osób z Włocławka i Śmiłowic.

Ponad 350 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przez 6 tygodni rywalizowało w eliminacjach. Jedne z nich odbyły się w naszej szkole. Czterdziestu najlepszych – wśród nich 3 naszych uczniów Samira Andrzejewska z klasy V, Ania Woźnica i Pawłem Grześ z klasy IV awansowało do turnieju finałowego rozegranego w sali kameralnej CK „Browar B.” Uczestnicy rywalizowali w quizie wiedzy oraz budowaniu odpowiednio zaplanowanych planet. Zapoznali się również z nawiązaniami literackimi postaci Małego Księcia w muzyce, sztuce, balecie i filmie.

 

Do finału turnieju awansował Paweł Grześ z klasy IV. W finale zajął 4 miejsce. 7 miejsce zajęła Samira Andrzejewska.

Ostatecznie wyniki turnieju:
1. Patryk Kletkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 18
2. Grzegorz Tomczak – Zespół Szkół Muzycznych
3. Zuzanna Pawłowicz – Zespół Szkół nr 2
4. Paweł Grześ – Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
5. Mateusz Lipiński – Zespół Szkół nr 8

Dodajmy, że uczeń klasy IV Paweł Grześ zdobył również I nagrodę w quizie wiedzy o Małym Księciu.

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje organizatorom turnieju za przeprowadzenie eliminacji w naszej szkole i zaproszenie naszych uczniów na finał turnieju.