Wycieczka do Włocławka

18 maja uczniowie klas starszych wzięli udział w wycieczce do Włocławka. W czasie wycieczki w ramach rewizyty odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej we Włocławku oraz uczcili Rok Wisły spacerem na drugi brzeg Wisły.

Po marcowej wizycie dyrekcji i pracowników Galerię Sztuki Współczesnej we Włocławku w naszej szkole nastąpiła nasza rewizyta połączona ze zwiedzaniem wystawy Marioli Wawrzusiak „Zwierzęta domowe”. Po wystawie uczniowie wzięli udział w warsztatach graficznych.

Kolejnym punktem wycieczki była piesza wyprawa przez most na Wiśle na Wzgórza Szpetalskie. W czasie drogi liczącej prawie 3 kilometry grupa zeszła nad tereny zalewowe nad Wisłą, szła wałami przeciwpowodziowymi i podziwiała panoramę miasta Włocławka. Na wzgórzu przy Pomniku Obrońców Wisły dyrektor Sławomir Gwardecki przedstawił krotką historię miasta Włocławka i jego związków z handlem wiślanym. Dla większości naszych uczniów była to pierwsza wizyta po przeciwnej stronie Włocławka. I pierwszy tak długi marsz w życiu.