Kolędowanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym

W niedzielę, 10 grudnia b.r. w Choceńskim Centrum Kultury – Biblioteka zorganizowany został Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawiono na nim liczne stoiska z domowymi wypiekami, rękodziełem ludowym i ozdobami świątecznymi. Były także i inne atrakcje; ot choćby ziołowy grzaniec z pomarańczami, który serwowały panie z CCK-B – p. Mariolka z p. Ewą.
Na świąteczny jarmark przybyło mnóstwo gości, wypełniając salę widowiskową po brzegi. Licznym zakupom towarzyszyły występy i śpiewanie kolęd. Dzieciaki z Niepublicznego Przedszkola w Choceniu wystawiły jasełka, zaś w koncercie kolęd zaprezentowała się cała plejada wykonawców: – grupa wokalna CCK-B, – uczniowie SP z Chocenia; – uczniowie SP ze Śmiłowic; – uczniowie SP z Wilkowic; – instrumentaliści z CCK-B; – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” oraz Zespół Folklorystyczny „Śmiłowiónki” , który zaśpiewał pięć kolęd: „ Przybieżeli do Betlejem”, Z narodzenia Pana”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj maluśki, maluśki”, Dzisiaj w Betlejem”.
Podczas Jarmarku miała także miejsce szlachetna akcja Fundacji DKMS, którą prowadzili wolontariusze Hufca ZHP Powiat Włocławski i druhny OSP z Chocenia. Akcja dotyczyła rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Bowiem Fundacja DKMS, pod hasłem „I ty możesz uratować komuś życie” prowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, zaś celem Fundacji jest m.in. edukacja i uświadamianie faktu, że tylko w Polsce, co godzinę, ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę, czyli
nowotwór krwi. A zachorować może każdy, niezależnie od wieku. Jarmark Bożonarodzeniowy przybliżył wszystkim nadchodzące Święta, stwarzając nastrój oczekiwania i radości.

Życzymy wszystkim ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie w darze tylko dobre i uśmiechnięte dni.