Sabotażyści w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach

Dnia 20 września 2018 roku rozegrano w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach eliminacje do Mistrzostw Polski. W rozgrywkach wzięło udział 43 zawodników i zawodniczek ze Śmiłowic oraz zaproszeni goście z Włocławka.

Już po raz drugi do Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach zawitali gracze, którzy zmierzyli się w grę karcianą wydawnictwa G3 – „Sabotażysta”. W grze uczestnicy wcielają się w kopaczy (samoluba), których zadaniem jest dotarcie do złota lub sabotażystów, którzy przeszkadzają im w tym zadaniu. Do dyspozycji graczy są różnego rodzaju karty m.in. budujące tunel, burzące go, blokujące.

Rywalizacja była zacięta i trwała ponad 5 godzin. Zwycięsko ze zmagań wyszedł ubiegłoroczny triumfator Mikołaj Szarecki z klasy VII SP Śmiłowicach, który w finale nie pozostawił złudzeń przeciwnikom i tym samym zdobył główną nagrodę – grę „BONK” od wydawnictwa G3. Drugie miejsce wywalczyła Samira Andrzejewska z klasy VIII z SP w Śmiłowicach (nagroda gra „Othello” od G3), a na trzecim miejscu podium sklasyfikowano Wiktorię Zawacką z Włocławka (nagroda gra „Cut the rope” od G3). Warto wspomnieć, że Wiktoria Zawacka to brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w „Sabotażystę”.

Zarówno Mikołaj, Samira, jak również Wiktoria oprócz nagród wywalczyli awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 15 października 2018 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku. Tam będą mieli szanse na awans do finału Mistrzostw Świata, który odbędzie się w tym roku w Warszawie.

Zawody zorganizował i poprowadził Radosław Babiński – opiekun koła gier planszowych przy Szkole Podstawowej w Śmiłowicach.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku. 

Sławomir Gwardecki