SUKCES ŚMIŁOWIÓNEK

7 czerwca 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Obrzędu Ludowego. Realizacja spotkania miała na celu m.in. inspirowanie amatorskich zespołów teatralnych i innych grup aktywności społecznej działających w środowisku wiejskim do zachowania i korzystania z dorobku rodzimej kultury ludowej.   W tym roku w przeglądzie wzięło udział 7 grup:

Jury w składzie:

1.  Maria Pająkowska – Kensik – przewodnicząca

2. Elżbieta Kornaszewska – członek

3 . Hanna Łopatyńska – członek

Po obejrzeniu wszystkich przedstawień postanowiło przyznać:

I MIEJSCE oraz nagrodę specjalną za wierne przedstawienie obrzędu weselnego dla zespołu folklorystycznego „Śmiłowiónki” oraz indywidulane nagrody rzeczowe dla Danuty Kaczmarek (przyśpiewki), Julii Skowrońskiej (choreografia), Marty Błaszczyk (nagroda aktorska) oraz Jana Celmera (nagroda aktorska)

Zespół „Śmiłowiónki”  będzie  reprezentować nasze województwo w Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych   w Kaczorach koło Piły.

Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania zespołu w cotygodniowe próby jak i autorskie przygotowanie scenografii do obrzędu. Nad choreografią i scenariuszem czuwała Pani Julia Skowrońska – instruktor tańca i opiekun dziecięcego zespołu Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteki.

Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy na „II Choceńskie Spotkanie z Folklorem”, które odbędzie się 15 czerwca (niedziela) w CCKB. Zaprezentują się zespoły lokalne oraz świeżo upieczeni laureaci -€“ „Śmiłowiónki”. Początek imprezy godz.15.00